Hledání

Kategorie

Odkazy

Nástroje

Archiv

Čtečka telefonních karet

Jak si vytvořit čtečku teleonních karet? Tak o tom, ale i o jiných věcích souvisejících s tímto téma

 

Čtečka telefonních karet

Je tak jednoduchá, že jednodušší už snad nemůže být. Přitom je plně funkční a naprosto postačuje i přes své nestandardní ovládání.

Nejprve schéma zapojení:

 

Seznam součástek

Ze schématu je patrno, že to žádná velká věda není. Těch pár součástek se v pohodě vejde na desku univerzálního tištěného spoje. Vlevo je znázorněno vnitřní zapojení obvodu MH7400, který doporučuji použít pro jeho dostupnost. V našem zapojení budou využity tři ze čtyř hradel NAND v obvodu obsažených. Pokud se ptáte, proč je tento obvod použit, je to kvůli odstranění zákmitů tlačítka. Věřte, že jinak to nejde.

Vpravo jsou kontakty telefonní karty. Kartu je možno k čtečce připájet pomocí jemných drátků. Při tom pozor - kontakty na kartě prd vydrží.

Použití

Pokud máme připojenu kartu, přepínač nastavíme do polohy GND a připojíme napájecí napětí. Krátce stiskneme tlačítko. Tím jsme zresetovali adresový čítač na kartě. LED připojená na výstup DATA indikuje stav právě čteného bitu (svítí-1, nesvítí-0), v tomto případě prvního. Druhá LED indikuje signál CLOCK nebo-li stisk tlačítka. Na papír si poznamenáme hodnotu prvního bitu. Pak přepínač nastavíme do polohy +5V. Krátce stiskneme tlačítko a LED indikuje stav druhého bitu. Opět zapíšeme jeho hodnotu. Postupným mačkáním tlačítka přečteme celý obsah karty (256 bitů).

Ricrdsson | 09.3.2009, 21:01 | trvalý odkaz

Komentáře:

Autor:
E-mail: WWW:
Obsah příspěvku:

[ANTISPAM] 2+2=  

Běží na blogovacím systému Xicht.cz